Wypoczynek

Najciekawsze z Mazurskich wysp

Na licznych mazurskich jeziorach, zarówno tych największych jak i trochę mniejszych spotkać możemy się z wyspami. Niektóre z nich są naprawdę bardzo małe i skromne inne natomiast zajmują duże powierzchnie i zagospodarowane są przez człowieka między innymi pod domki wczasowe, czy też miejsca rozrywki. Największe i jednocześnie najpopularniejsze wyspy znaleźć będziemy mogli na jeziorach Dobskim oraz Mamry. Aby nie błądzić i bezpośrednio trafić w ich okolice warto mieć przy sobie plan Mazur ­– wtedy nie musimy się martwić, że pomylimy drogi.
Najciekawiej prezentuje się chyba jednak wyspa Upłaty, która jest największą w całym zespole jezior Mamry, a jej powierzchnia sięga prawie siedemdziesięciu hektarów. W dużej mierze pokryta jest drzewami liściastymi liczącymi sobie już po dwieście lat. Na wyspie tej znaleźć możemy drobne zabudowy, tak duży teren bowiem idealnie nadaje się do wykorzystania – są to jednak głównie tereny prywatne, na których znajdują się domki letniskowe. Kiedyś miejsce to połączone było ze stałym lądem, w ostatnich kilkudziesięciu latach poziom wody jednak podniósł się i Upałty stały się wyspą.
Na wyspę dostać się można łódką jak i kajakiem, przy dobrej kondycji także wpław. W okolicy jeziora mamry zlokalizowane są liczne Domki letniskowe na Mazurach nbsp; - jeśli będziesz przebywał w jednym z nich skorzystaj z odwiedzenia jednej z największych wysp w całym regionie.
Panel klienta - Tenet - Serwisy Turystyczne
Wypoczynek
Najciekawsze z Mazurskich wysp